voestalpine Group

voestalpine je medzinárodná spoločnosť s množstvom špecializovaných spoločností, ktoré vyrábajú, spracovávajú a ďalej vyvíjajú vysoko kvalitné materiály. Spoločnosť je zastúpená približne 360 výrobnými a predajnými spoločnosťami vo viac ako 60 krajinách.

voestalpine je jedným zo svetových lídrov na trhu s oceľou a kľúčovým dodávateľom pre automobilový priemysel, spotrebný a elektronický priemysel a energetický priemysel. voestalpine je taktiež svetovým lídrom v uplatnení nových technológií pri výrobe ocele, lídrom v nástrojových oceliach a špeciálnych materiáloch, ako aj lídrom vo výrobe špeciálnych koľajníc v Európe.

Koncern voestalpine AG so sídlom v Linzi v Rakúsku, pozostáva z piatich divízií, pričom naša spoločnosť Böhler-Uddeholm SLOVAKIA s.r.o. je súčasťou divízie Špeciálnych ocelí, ktorá vznikla akvizíciou koncernu Böhler Uddeholm AG v roku 2007. Táto divízia je svetovým lídrom na trhu s nástrojovými oceľami, ktoré zahŕňajú ocele pre prácu za studena, ocele pre prácu za tepla, ocele pre formy na plasty, rýchlorezné ocele a špeciálne materiály vyrábané práškovou metalurgiou.

Výrobné závody v Rakúsku, Švédsku, Nemecku, Belgicku, USA, Brazílii a Mexiku a závody na tepelné spracovanie pôsobia celosvetovo. Zákazníkov má na celom svete, vrátane kľúčových zákazníkov z oblasti automobilového priemyslu a dodávateľov pre automobilový priemysel, výrobcov nástrojov a strojov, letecký priemysel, spotrebný a elektronický priemysel, drevársky priemysel a rezárne, textilný a papiernícky priemysel, oceľové konštruktérstvo, energetický priemysel a výroba agregátov.